fot. materiały prasowe
Bilety po 12 złotych podczas Święta Kina już 15 i 16 grudnia
Już w najbliższy weekend 15 i 16 grudnia widzowie z całej Polski będą mieli okazję uczestniczyć w Święcie Kina – wyjątkowym wydarzeniu skierowanym do każdego kinomana. Z tej okazji większość kin w Polsce obniży ceny biletów do 12 zł.

Jak co roku kina jednoczą się, by wspólnie promować kinematografię, a przede wszystkim kino jako rozrywkę dostępną dla wszystkich. To akcja ponad podziałami. Włączyły się do niej największe sieci kin: Cinema 3D, Cinema City, Helios i Multikino, a także minipleksy oraz kina jednosalowe. 15 i 16 grudnia we wszystkich kinach biorących udział w wydarzeniu bilety na seanse 2D i 3D z aktualnego repertuaru będą kosztować jedynie 12 zł (w przypadku projekcji 3D wymagana jest dopłata za okulary).

 

W tym roku kino ma co celebrować. Zarówno polskie, jak i zagraniczne produkcje przyciągały tłumy. Widzowie wzruszali się, oglądając „Cudownego chłopaka”, zarażali niezwykłą energią z „Bohemian Rapsody” czy romantycznym nastrojem  „Planety Singli 2”. Lato było roztańczone w rytmie największych przebojów Abby za sprawą kolejnej części „Mamma Mia”, Ryan Reynolds ponownie pokazał, jaki z niego przyjemniaczek  w „Deadpoolu”, a dyskusjom po obejrzeniu „Kleru” nie było końca. „Kler” zasłynął  z resztą nie tylko podejmowanym tematem, ale przede wszystkim zainteresowaniem widowni. Zobaczyło go ponad 5 milionów widzów.


W 2018 roku polskie filmy zdobywały zagraniczne nagrody, a zagraniczne filmy uznanie polskich widzów. „Zimna wojna” triumfuje na kolejnych festiwalach i jest na dobrej drodze po Oscara. A Rafał Zawierucha dzięki roli u Tarantino ma szansę na karierę  w Hollywood. To był dobry rok dla kina, a jeszcze się nie skończył.


Więcej informacji oraz dokładną listę kin, biorących udział w Święcie Kina, można sprawdzić pod adresem:www.swietokina.com.

MR / Rabbit Action  10 grudnia 2018 12:27
Scroll