Dok.incubator czeka na projekty
Trwa nabór na warsztaty dla filmów dokumentalnych na etapie rough cut – Dok.incubator. Projekty można zgłaszać do 31 stycznia 2019 roku.
Warsztaty Dok.incubator skierowane są do zespołów reżyserów, montażystów i producentów, które pragną wspólnie pracować nad swoimi projektami pod okiem uznanych wykładowców z zakresu montażu, marketingu filmu dokumentalnego, PR i dystrybucji.

Podczas sześciomiesięcznej intensywnej pracy nad filmem, dwudziestu pięciu doświadczonych ekspertów (producentów i montażystów nagradzanych filmów, a także najbardziej kreatywnych specjalistów do spraw PR i marketingu) będzie udzielać uczestnikom indywidualnych konsultacji.

Założeniem warsztatów jest praca w niewielkich, kameralnych grupach. Uczestnicy będą intensywnie pracować nad montażem, opracują plan dystrybucji i strategię marketingową, spotkają się także z czołowymi dystrybutorami międzynarodowymi.

Warsztaty podzielone są na trzy tygodniowe sesje, które odbędą się w przyszłym roku w Czechach (kwiecień/maj), na Słowacji (czerwiec) oraz w Szwecji (wrzesień). Uczestnicy pracować będą nad montażem – od etapu rough-cut do fine-cut, będą budować plan dystrybucji i strategię marketingową, a także otrzymają szansę prezentacji swojego filmu międzynarodowym agentom i przedstawicielom mediów podczas Nordisk Panorama.

W poprzednich edycjach dok.incubator brały udział takie polskie projekty jak „Królowa ciszy” Agnieszki Zwiefki, „Życie motyla” Piotra Bernasia czy "Over the Limit" Marty Prus.

Nabór na warsztaty trwa do 31 stycznia 2019 roku. Więcej informacji na stronie dok.incubator.
AK / Polish Docs  10 grudnia 2018 11:03
Scroll