fot. Animoon
Serial animowany „Przytul mnie” na DVD
13 listopada do sprzedaży trafiło wydanie DVD pierwszego sezonu serialu „Przytul mnie”. Serial poświęcony przygodom dwójki charyzmatycznych misiów był do tej pory szeroko dystrybuowany w Polsce, a także zdobył popularność na zagranicznych festiwalach filmowych.
Tata Miś i Mały Miś żyją w lesie, w którym nigdy się nie nudzą. Każdy dzień różni się od poprzedniego i przynosi nową przygodę. Charyzmatyczny, a przy tym nieco niezdarny Tatuś oraz czuły i energiczny Miś rozbawią, rozśmieszą i wyciągną pomocną łapę do wielu leśnych zwierząt. Razem odkryją, czym jest przyjaźń, otwartość oraz odpowiedzialność. Przede wszystkim jednak nauczą się, że dzieląc się z innymi sami stajemy się bogatsi.

„Przytul mnie” to polska animacja dla dzieci, która pokazuje ciepłą relację między ojcem i synem. W zabawny sposób portretuje wyjątkową więź między Tatą i Małym Misiem. Serial uczy dzieci i ich rodziców uważności na małe gesty i słowa, dzięki którym tworzymy i utrzymujemy dobre relacje.


Serial jest adaptacją książki „Proszę mnie przytulić” Przemysława Wechterowicza i Emilii Dziubak wydanej przez Wydawnictwo Ezop. Za scenariusz odpowiada Bartosz Wierzbięta, twórca kultowych dialogów do polskich wersji językowych takich animacji, jak „Shrek”, „Madagaskar”, czy „Sing”. Producentem serialu jest Animoon w koprodukcji z Studio Pigeon, LSW i Bartoszem Wierzbiętą. Serial, który wyreżyserował Mateusz Jarmulski, powstał przy wsparciu finansowym Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.  Wydawcą DVD jest firma Cass Film Entertainment Group, a patronatu wydaniu udzieliła Telewizja Puls. Płyta DVD będzie dostępna w księgarniach internetowych i stacjonarnych oraz wybranych sklepach detalicznych w całej Polsce.

Obecnie trwają intensywne prace poświęcone produkcji kolejnych sezonów serialu. Za produkcję odpowiada ta sama ekipa produkcyjna powiększona o chińskiego partnera – firmę Animex. Pierwsze odcinki kolejnych sezonów serialu będzie można obejrzeć już w drugim kwartale 2019 roku. Produkcję drugiej serii serialu wspiera Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
AK / Animoon  15 listopada 2018 12:10
Scroll