fot. Sylwia Olszewska/Studio Munka-SFP
Październikowe premiery Studia Munka
W warszawskim kinie Kultura odbyła się premiera najnowszych krótkich metraży zrealizowanych w Studiu Munka, działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich.


 


fot. Sylwia Olszewska/Studio Munka-SFP


11 października Studio Munka zaprezentowało pięć filmów krótkometrażowych:


„Re-cycle”, reż. Mateusz Lenart

Ciężki rytmiczny oddech. Odgłosy pracującej maszyny, regularne trzaski łańcucha. Dynamo rozgrzane do czerwoności. Samodyscyplina, rutyna, codzienny wysiłek. Chwile szczęścia, tak krótkie i ulotne. A może tylko się oszukujemy. „Re-cycle” to krótka historia przedstawiająca jeden dzień z życia pewnego mężczyzny. To gorzki kadr opowiadający o samotności, poszukiwaniu ciepła i tęsknocie za przeszłością.


„Relax”, reż. Agnieszka Elbanowska

Dyrektor domu wczasowego Relax i jego nieliczny personel szykują się na przyjazd uchodźców. Żeby ratować swój pensjonat przed bankructwem, dyrektor postanawia skorzystać z oferty Urzędu Do Spraw Cudzoziemców, wspomaganego przez dotacje unijne, i przekształcić swoją działalność na ośrodek dla uchodźców. W dzień spodziewanego przyjazdu, kiedy wszystko wydaje się być gotowe, zaczynają pojawiać się nieoczekiwane komplikacje.


„Love 404”, reż. Agata Baumgart

Rena jest na progu dorosłości. Dla niej i jej matki Internet jest formą ucieczki od codziennego życia. W świecie talent shows, Facebooka i YouTube, klawiatura wydaje się być bramą do sławy i miłości. Jednak granica między fantazją a rzeczywistością zostaje szybko zatarta.


„Tańczę dla Ciebie”, reż. Katarzyna Lesisz

Wiktor, 12-letni uczeń Szkoły Baletowej, przygotowuje się do koncertu promocyjnego. Chłopiec marzy, aby występ obejrzał ojciec, który na co dzień mieszka za granicą.


„Harda”, reż. Marcin Polar

Pierwszy filmem dokumentalny dotyczący  eksploracji jaskiniowej w Polsce. Film pokazuje akcję jaskiniową i świat z punktu widzenia bohatera w sposób nie bezpośredni, tylko bardziej przesiany przez jego umysł, wizję tego świata. Operator schodzi z kamerą w tak niebezpieczne, niedostępne miejsca, z czysto technicznego punktu widzenia, żadna kamera do tej pory, by się tam nie zmieściła.

MR / SFP  12 października 2018 13:11
Scroll