fot. Robert Jaworski
37. Młodzi i Film: Premiera filmu "53 wojny"
W Koszalinie odbyła się premiera "53 wojen" w reżyserii Ewy Bukowskiej wyprodukowanego przez Studio Munka-SFP. Film walczy o Wielkiego Jantara Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”.

Film Ewy Bukowskiej "53 wojny" to historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Anka i Witek są kochającym się małżeństwem. On jest korespondentem wojennym, który większość roku spędza na wojnie. Ona nieustannie czeka, aż mąż wróci do domu. Anka stara się żyć normalnie, jednak niepewność o życie Witka coraz bardziej zatruwa jej rzeczywistość. Gdy on po raz kolejny wyjeżdża w rejony objęte wojną, ona zaczyna szykować się na najgorsze. 


Michał Żurawski, Adam Kruk, Ewa Bukowska, fot. Robert Jaworski/MiF


"53 wojny" to sugestywny dramat psychologiczny, adaptacja autobiograficznej książki Grażyny Jagielskiej o doświadczaniu wojny z drugiej ręki: nie trzeba być na miejscu wydarzeń, by miały one destrukcyjny wpływ na nasze życie.


Publiczność podczas spotkania, fot. Robert Jaworski/MiF


Scenariusz filmu powstał na podstawie autobiograficznej książki Grażyny Jagielskiej „Miłość z kamienia. Życie z korespondentem wojennym”.


Polska premiera zaplanowana jest na 19 października. 37. Festiwal Młodzi i Film potrwa do 23 czerwca.

MR / Młodzi i Film  22 czerwca 2018 13:42
Scroll