fot. Solopan
Nagrodzony w Berlinie „Butterfly Kisses” w kinach
Nagrodzony Kryształowym Niedźwiedziem na 67. MFF w Berlinie dramat „Butterfly Kisses” Rafała Kapelińskiego od 12 maja w kinach.
Film śledzi losy Jake’a i jego dwóch najlepszych przyjaciół. Nastolatkowie tkwią w świecie wypaczonym przez seks i pornografię. Każdy zmaga się z jakimiś demonami, ale Jake ze swojej tajemnicy nie może zwierzyć się nikomu.
 


„Film ten jest przede wszystkim historią o przyjaźni. Nie proponujemy żadnego rozwiązania i nie próbujemy moralizować. Chciałem po prostu uchwycić zmagania nastoletniego chłopca ze światem naznaczonym przez samotność” – mówi reżyser Rafał Kapeliński.


Kadr z filmu, fot. Solopan


„Łatwo iść ślepo przez życie nie podważając żadnych norm, ale mam nadzieję, że „Butterfly Kisses” pozwoli publiczności zrozumieć, że nic nie jest tak proste, jak się wydaje i że człowieczeństwo jest kwestią niesamowicie złożoną – dodaje Kapeliński.


 

 

„Butterfly Kisses” to zrealizowany w Londynie debiut fabularny Kapelińskiego. Jury w Berlinie uzasadniło werdykt słowami: „Ten film, napędzany przez znakomitą muzykę, budzi w widzu przerażające podejrzenia. Nie posuwając się do prostych oskarżeń konfrontuje nas z  bardzo trudnym problemem, z którym nasze społeczeństwo nigdy nie potrafiło dać sobie rad”. Reżyser urodził się w Toruniu. Co może zaskakiwać, swój fabularny debiut zaliczył dopiero w wieku 46 lat. Jest absolwentem Londyńskiej Szkoły Filmowej, Wydziału Zarządzania i Administracji Mediami w Seattle oraz filologii angielskiej w Toruniu. „Butterfly Kisses" powstał w koprodukcji brytyjsko-polskiej (film współfinansowany przez PISF). Jego producentem i dystrybutorem jest firma Solopan.  

 

 


MR / Solopan   12 maja 2017 11:03
Scroll