Znamy program Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej
Festiwal odbędzie się w dniach 25 - 27 maja 2017 roku.
Musicalowa wersja „Kariery Nikodema Dyzmy” w wykonaniu aktorów Teatru Syrena, występy artystycznej młodzieży podczas Przeglądu Konkursowego, muzyka filmowa z macedońskimi akcentami, prezentowana przez zespół Quartet Macedonico oraz Koncert Galowy gwiazd sceny teatralno-muzycznej – to wydarzenia VIII edycji Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej, która odbędzie się w Toruniu w dniach 25-27 maja 2017 r.

Tegoroczny Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej rozpocznie się 25 maja o godzinie 19.00 w CKK Jordanki, występem warszawskiego Teatru Syrena, który zaprezentuje musical „Kariera Nikodema Dyzmy”, stworzony na podstawie tej bestselerowej powieści, dotychczas przedstawianej w formie filmowej. Na scenie zobaczymy twarze znane z dużego i małego ekranu, m.in. Emilię Komarnicką oraz Przemysława Bluszcza. Oprócz świetnej obsady aktorskiej, spektakl zapewni nam wartko toczącą się akcję oraz dynamiczne piosenki, napisane przez Rafała Dziwisza, do których muzykę stworzył Piotr Dziubek. Bilety w cenie 70 zł można nabyć przez portal Bilety24 oraz w kasie CKK Jordanki.Drugiego dnia Festiwalu, 26 maja 2017 r. w godzinach od 14.00 do 19.00 w Teatrze „Baj Pomorski”, jak co roku odbędzie się Przegląd Konkursowy, na którym zaprezentują się młodzi wokaliści, aktorzy, studenci szkół artystycznych, uczestnicy konkursów telewizyjnych poświęconych piosence, a także laureaci ogólnopolskich przeglądów piosenki. Oceniać ich będzie jury pod przewodnictwem Krzesimira Dębskiego.

Imprezą towarzyszącą VIII edycji Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej będzie koncert „Bal-Kan-Kan”, macedońskiego zespołu instrumentalno-wokalnego, Quartet Macedonico.  Kwartet w składzie: Risto Gjorevski (klarnet, saksofon, śpiew), Darko Ilievski (akordeon, śpiew), Ilija Marevski (gitara, śpiew) i Filip Shurbevski (tapan, tarabuka, tamburyn, śpiew) zaprezentuje nam muzykę filmową oraz utwory takie jak: Ajde slusaj slusaj Kales bre Angjo & Zajdi Zajdi (Arizona Dreams), Pukni Zoro (Montevideo Bog te video), Gipsy song (Gipsy Magic), Baba Zumbula  (Bal-can-can), More sokol pie (The Third Half), Djelem Djelem (I Even Met Happy Gipsies) i inne. Ich aranżacje zabarwione brzmieniem z tamtego regionu Europy będzie można usłyszeć w piątek, 26 maja 2017 r. w godzinach od 21.30 do 22.30 w Teatrze „Baj Pomorski”. Bilety w cenie 20 zł do kupienia przez portal Bilety24 oraz w kasie CKK Jordanki.

Po koncercie zostaną ogłoszone wyniki Przeglądu Konkursowego VIII edycji Festiwalu Piosenki
i Ballady Filmowej.

W sobotę, 27 maja 2017 r. o godzinie 20.30 w CKK Jordanki odbędzie się Koncert Galowy podczas którego usłyszymy przede wszystkim talenty wokalne i muzyczne wielu znanych osobistości polskiej sceny teatralnej i filmowej. Koncert poprowadzą Aldona Szostak, aktorka posiadająca ciepłą, niespotykaną barwę głosu, związana na co dzień z Teatrem Rozrywki oraz Krzysztof Respondek, aktor posiadający talent wokalny, który zapewnił mu zwycięstwa w 3. i 6. edycji programu „Jak oni śpiewają”. Na festiwalowej scenie oprócz prowadzenia koncertu zaprezentują nam również swoje zdolności wokalne.

Na koncercie usłyszymy także Wojciecha Brzezińskiego, aktora, który na swoim koncie ma blisko 50 ról teatralnych i prawie 30 filmowych, Sebastiana Machalskiego, aktora teatralnego  i dubbingowego, wokalistę zespołu Czwarta Kolumna, jak również Dorotę Lanton, aktorkę  i piosenkarkę znaną szerokiej publiczności jako Julia Skirgiełło z serialu "Klan" oraz Katarzynę Kołeczek, aktorkę teatralną i filmową, znaną z  ról w takich serialach jak ,,Na Wspólnej" czy ,,Strażacy". Swój talent przybliżą nam też Grzegorz Daukszewicz, aktor znany z roli doktora Adama Krajewskiego w serialu „Na dobre i na złe” oraz Izabela Szafrańska, wokalistka i założycielka zespołu El Saffron, z którym wystąpiła w finale programu „Must Be The Music”.

Muzyczne przeżycia zapewnią nam też Quartet Macedonico, zespół wokalny The Gingers, Toruńska Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego, zespół instrumentalny Piotra Dąbrowskiego. Nie zabraknie też zwycięzców tegorocznego Przeglądu Konkursowego. Bilety w cenie 35 zł nabyć można przez portal Bilety24 oraz w kasie CKK Jordanki.

PZ / tak.torun  11 maja 2017 14:56
Scroll