fot. materiały prasowe
Sebastian Fabijański z "Gwiazdami" w Tarnowie
13 maja Sebastian Fabijański będzie gościem Łukasza Maciejewskiego w Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie. Aktor wciela się w rolę Gintera w filmie „Gwiazdy” Jana Kidawy-Błońskiego.

W ciągu zaledwie kilku lat, dzięki rolom w "Jezioraku", "Mieście 44", "Belfrze" oraz "Pitbullu. Niebezpiecznych kobietach", stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych aktorów młodego pokolenia. W piłkarskiej biografii Jana Banasia, filmie "Gwiazdy" w reżyserii Jana Kidawy-Błońskiego, wcielił się w rolę mrocznego Gintera.Kadr z filmu "Gwiazdy", fot. Kino Świat

„Gwiazdy" to zabawna i nostalgiczna podróż do świata młodzieńczych marzeń, wyznaczających cel i kierunek życia bohaterów. „Postać Gintera grana przez Sebastiana Fabijańskiego powstała na potrzeby filmu, jako klamra dla całej opowieści, motyw przewodni, który spina historię w spójną całość" - mówił reżyser filmu, Jan Kidawa-Błoński. Wszystkie pozostałe elementy z życia Jana Banasia dość wiernie oddają rzeczywiste losy piłkarza i prawdziwe zdarzenia, które miały dramatyczny wpływ na jego karierę.
 

Sebastian Fabijański po pokazie filmu dla Reprezentacji Polski, fot. Kino Świat


W cyklu „Goście Łukasza Maciejewskiego” spotkanie z Sebastianem Fabijańskim.


Kino Millennium, Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie

13 maja 2017, godz. 19:00

MR / Centrum Sztuki Mościce  11 maja 2017 10:34
Scroll