Baza / Produkcja
Baza / Produkcja
fot. Borys Skrzyński/SFP
Szukamy nowego Munka. 10-lecie Studia Munka na 43. FPFF
Studio Munka – SFP, największy w Polsce producent krótkometrażowych filmów, w 2018 roku obchodzi 10. urodziny. W trakcie trwania 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych odbyło się spotkanie, podczas którego uczestnicy rozmawiali o tym, jak przez 10 lat zmieniało się Studio oraz polska kinematografia. Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji wideo.
W spotkaniu udział wzięci prezes SFP Jacek Bromski, dyrektor artystyczny Studia Munka-SFP Jerzy Kapuściński, dyrektor ds. produkcji Ewa Jastrzębska oraz reżyserzy Piotr Domalewski i Bartosz Konopka, którzy w Studiu zrealizowali swoje debiuty pełnometrażowe.fot. Borys Skrzyński-SFP. 

Dotychczas w Studiu powstało 95 krótkich fabuł, 54 dokumenty i 22 animacje. Kilkadziesiąt kolejnych filmów jest w produkcji. Ponadto w Studiu jak do tej pory powstało osiem pełnometrażowych debiutów fabularnych. Od samego początku istnienia głównym celem Studia Munka jest pomoc młodym twórcom od etapu preprodukcji, przed produkcję, a na promocji i dystrybucji filmów kończąc.

Albert Kiciński / Studio Munka-SFP  28 września 2018 14:48
Scroll