PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Ruszył drugi sezon podcastu „Rekonstrukcja Cyfrowa TVP”. Gospodarzami programu są Katarzyna Borowiecka i Tomasz Kolankiewicz. W pierwszym odcinku sezonu wystąpiła Grażyna Szapołowska.
Ruszył drugi sezon podcastu „Rekonstrukcja Cyfrowa TVP”. Gospodarzami programu są Katarzyna Borowiecka i Tomasz Kolankiewicz. W pierwszym odcinku sezonu wystąpiła Grażyna Szapołowska.

"W związku ze znakomitym odbiorem pierwszego sezonu podcastu oraz niesłabnącym zainteresowaniem archiwalnymi produkcjami filmowymi i telewizyjnymi, Telewizja Polska  kontynuuje cykl rozmów o filmie z twórcami oraz aktorami. Wśród gości pojawią się znane i cenione postaci związane z wielkim, jak i mniejszym – szklanym – ekranem, których losy przecinały się z historią Telewizji Polskiej" - zapowiada TVP SA.



Drugi sezon podcastu „Rekonstrukcja Cyfrowa TVP” prowadzą dziennikarka filmowa Katarzyna Borowiecka oraz filmoznawca i historyk filmu Tomasz Kolankiewicz. Prowadzący przyglądali się twórczości wyjątkowych gości, zagłębiają się wraz z nimi w świat filmów i seriali oraz sięgają po ich – dotąd nieznane – anegdoty i wspomnienia. W podcaście poruszane są tematy związane zarówno z najgłośniejszymi, jak i z kameralnymi tytułami, z których wiele dostępnych jest na stronach www.vod.tvp.pl oraz cyfrowa.tvp.pl w nowej jakości obrazu i dźwięku, po rekonstrukcji cyfrowej.

Raz w miesiącu „Rekonstrukcja Cyfrowa TVP” zabiera widzów i słuchaczy w kolejną sentymentalną podróż przez historię polskiej kinematografii, zaczynając od niekwestionowanej gwiazdy srebrnego ekranu, Grażyny Szapołowskiej. Aktorka na swoim koncie ma wiele ról teatralnych, filmowych i serialowych, a także współpracę z najwybitniejszymi reżyserami, m.in. Andrzejem Wajdą i Krzysztofem Kieślowskim. Karierę zaczynała epizodycznymi rolami w serialach telewizyjnych, m.in. w „Czterdziestolatku” Jerzego Gruzy i Krzysztofa T. Toeplitza. Choć Szapołowska wystąpiła tylko w dwóch odcinkach kultowej produkcji, widzowie zapamiętali blondwłosą piękność, której urokowi nie mógł się oprzeć sam tytułowy bohater, inżynier Karwowski. W podcaście „Rekonstrukcja Cyfrowa TVP” Grażyna Szapołowska z dowcipem i werwą wspomina swoją drogę zawodową: pierwsze, nieśmiałe próby przed kamerą, jej wczesne seriale telewizyjne, filmy kostiumowe, współpracę z Wajdą, Kieślowskim, Bajonem, Barańskim, w węgierskim "Innym spojrzeniu" oraz w innych filmach zagranicznych. Warto posłuchać choćby dla pysznej anegdoty o kulisach realizacji sceny miłosnej w pociągu w "Pięknej nieznajomej" Jerzego Hoffmana. -Czas idzie dalej, a ja wciąż dopiero zaczynam - mówi z przymrużeniem oka aktorka.

Grażyna Szapołowska rozmawia z Tomaszem Kolankiewiczem, fot. TVP

W pierwszym sezonie gośćmi podcastu byli: Krzysztof Zanussi, Janusz Zaorski, Waldemar Krzystek, Olaf Lubaszenko, Bogusław Linda, Jan Jakub Kolski oraz aktorzy serialu „Nad Niemnem” – Iwona Katarzyna Pawlak i Adam Marjański. Za pomysł oraz realizację formatu odpowiada Zespół Ośrodka Dokumentacji i Zbiorów Programowych TVP oraz Agencja Kreacji Rozrywki i Oprawy TVP.

Wszystkie odcinki podcastu udostępniane są na profilu Rekonstrukcja Cyfrowa TVP na platformach YouTube i Spotify, a najnowsze informacje o programie w serwisach społecznościowych Facebook i Instagram.

Podacst znajduje się tutaj:
https://www.youtube.com/channel/UC2V0ErlJWK51lVSMAVJ_HZw

WRÓB
TVP
Ostatnia aktualizacja:  30.03.2024
Zobacz również
Nabór na Pitch Fiestę 2024!
„Śmierć frajera” w programie 15. LGBT+ Film Festival Poland
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll