PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
25 czerwca 2022r. odbył się Finał I edycji Konkursu „Wyobraź Sobie” oraz wręczenie Nagrody im. Piotra Woźniaka-Staraka przyznawanej przez Polską Gildię Producentów dla Najlepszego Producenta 2021. Pierwsze miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 20 000 zł oraz Nagrodę Specjalną - Stypendium Scenariuszowe Fundacji Rodziny Staraków w wysokości 50 000 zł otrzymał Piotr Hadyna za treatment zatytułowany Tajsa.
W pierwszej edycji Konkursu organizatorzy otrzymali 726 zgłoszeń. Do drugiego etapu zakwalifikowało się  436  treatmentów, które nadesłało 440 autorów. Kapituła Konkursu w składzie: Ewa Puszczyńska (przewodnicząca Kapituły), Tomasz Kot, Edward Miszczak, Allan Starski, Grażyna Torbicka, oceniła najlepsze prace i wybrała 12  finalistów. Spośród nich Jury w składzie: Jan Komasa (przewodniczący), Leszek Bodzak, Agnieszka Odorowicz, Krzysztof Rak, Agnieszka Rostworowska-Śmieja - wskazało trzech laureatów.

FINALIŚCI:


1. Grzegorz Piasecki – Rekognicja

2. Anna Kasińska – Lato leśnych ludzi

3. Kuba Gryżewski – Miłego życia

4. Iza Świątczak – Kobiety Ravensbruck

5. Maciej Zakliczyński – Ludolfina

6. Magdalena WleklikKrólowa Garów

7. Michał Arabudzki i Wacław Paluch – Chłopak z sąsiedztwa

8. Natalia OssowskaMamuna

9. Piotr Hadyna – Tajsa

10. Szymon Żebro – Wyścig zakopiański

11. Zuzanna Bukłaha – Gruby

12. Tom Rollauer – Cicha Noc


Jury w składzie: Jan Komasa (przewodniczący), Leszek Bodzak, Agnieszka Odorowicz, Krzysztof Rak, Agnieszka Rostworowska-Śmieja, wskazało laureatów III, II i I miejsca.

 

LAUREACI:


III miejsce  – 10 000 zł

Magdalena WleklikKrólowa Garów

Wyższe sfery kołtuńskiej Warszawy w końcówce 19. wieku. Skandalizująca Lucyna zrzuca gorset i spełnia marzenie. Pisze pierwszą polską książkę kucharską. Co to znaczy gotować po polsku? Nikt jeszcze nie wie. Lucyna to odkrywa i zapisuje. To, co zapisane, pozostanie dla potomnych na wieki - jak Biblia. Zostaje najpoczytniejszą polską autorką wszech czasów. O czym u nas nie marzył Mickiewicz, to zdobyła pani Ćwierczakiewicz. Polska historia nie musi spływać krwią bohaterów. Może być smaczna, pachnąca, seksowna. Rewolucja zaczyna się w kuchni!

 

Magdalena Wleklik, fot. materiały prasowe



II miejsce   –  15 000 zł

Natalia Ossowska – Mamuna

Inga, świeżo upieczona matka, która nie radzi sobie z nową rolą, wyjeżdża z mężem i wiecznie płaczącą, dwumiesięczną Hanią na Mazury, żeby odpocząć. Ich spokój burzy jednak spotkanie z tajemniczą, starszą kobietą, po którym zachowanie Hani drastycznie się zmienia. Początkowo Inga podejrzewa, że Hania jest chora, ale kiedy poznaje dawny słowiański mit o podmieniającym potomstwo demonie, zaczyna wierzyć, że dziecko, z którym mieszkają pod jednym dachem, wcale nie jest ich. Żeby odzyskać Hanię, Inga musi przekroczyć nie tylko granice racjonalności, ale i własne - inaczej już nigdy nie zobaczy córki.

 

I miejsce  –  20 000 zł

Piotr Hadyna – Tajsa

Oświęcim, 1981. Nastoletni, romski hokeista dostaje powołanie do kadry narodowej. Aby spełnić marzenie zagrania w biało-czerwonych barwach, musi wsypać brata, który jest podejrzany o morderstwo dyrektora sportowego klubu. W obliczu narastających napięć w mieście odpowie sobie na pytanie, kim jest – Polakiem, Romem czy wiecznie kimś pomiędzy?


Piotr Hadyna, fot. materiały prasowe


Nagroda im. Piotra Woźniaka-Staraka

Polskiej Gildii Producentów dla Producenta Roku 2021

Mariusz WłodarskiŚniegu już nigdy nie będzie, Sweat, Niepamięć


producent takich filmów jak:Śniegu już nigdy nie będzie, Sweat i Niepamięć.Absolwent podyplomowych studiów na kierunku Organizacja Produkcji Filmowej w PWSFTViT w Łodzi. Pracował dla jednego z największych studiów produkcyjnych w Polsce – Opus Film. W 2010 roku założył wraz z trójką przyjaciół własną firmę – Lava Films. Aktualnie jest wykładowcą na Wydziale Reżyserii oraz Wydziale Organizacji Sztuki Filmowej w PWSFTviT w Łodzi.


Mariusz Włodarski, fot. materiały prasowe


Wyróżnienie StoryLab.Pro – konsultacje scenariuszowe

Kuba Gryżewski – Miłego Życia

Lato we współczesnej Warszawie. Tomek, 30-letni przewodnik turystyczny, pod nieobecność rodziców, musi zaopiekować się swoim dziadkiem Henrykiem - zgorzkniałym i chorującym na demencję aktorem na emeryturze.
Męczący obowiązek przeradza się jednak we wspólną wędrówkę po nieznanych zakamarkach tak miasta, jak i pamięci. Dzięki temu między Tomkiem i Henrykiem rodzi się więź, jakiej nigdy nie mieli - to pozwala im zmienić swoje spojrzenie na życie, miłość i śmierć.

 

Nagroda Dyrektora Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej – 10 000 zł

Maciej Zakliczyński – Ludolfina

Wybitnie uzdolniony matematycznie, głuchy chłopiec zakochuje się od pierwszego wejrzenia w przydrożnej prostytutce. Balansując między buntem przeciw ojcu i lojalnością wobec dziadka, postanawia bronić swoich uczuć w geometrycznej przestrzeni wypełnionej ciszą, w której miłość nikogo nie wyklucza i jak ludolfina, dąży do nieskończoności.

 

Nagroda Specjalna - Stypendium Scenariuszowe

Fundacji Rodziny Staraków– 50 000 zł

Piotr Hadyna – Tajsa

 

MR
BC MFD
Ostatnia aktualizacja:  27.06.2022
Zobacz również
fot. materialy prasowe
MFF Transylwania: Fokus na Polskę - Kino Kieślowskiego i Falka w Rumunii (1)
„Dzień, w którym znalazłem w śmieciach dziewczynę” w kinach
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll