PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
WYDARZENIA
  10.01.2017
Kopia głowy Arkadiusza Jakubika, która zagrała w ostatniej scenie „Jestem mordercą”, dotyczący filmu „Wołyń” zestaw od Wojciecha Smarzowskiego, „sztabka złota” z „Kiler-ów 2-óch” czy zaproszenie na 42. Festiwal Filmowy w Gdyni to kolejne z filmowych atrakcji, które można licytować w koordynowanych przez Polski Instytut Sztuki Filmowej aukcjach na rzecz WOŚP.
- Do aukcji, o których informowaliśmy w zeszłym tygodniu, dołączyły kolejne ciekawe propozycje. Producent „Jestem mordercą” przekazał na licytację kopię głowy Arkadiusza Jakubika, która zagrała w ostatniej scenie filmu, a Wojciech Smarzowski podarował zestaw złożony m.in. z rekwizytu - atrapy siekiery, która była wykorzystana przy realizacji „Wołynia”.  Na aukcjach wystawiliśmy także „sztabkę złota” z komedii „Kiler-ów 2-óch” - mówi koordynująca aukcje Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Kalina Cybulska. - Licytować można również piętnaście wydrukowanych na PCV plakatów. Ekipy filmowe podpisywały się na nich podczas 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni. Organizator gdyńskiego festiwalu dodatkowo przekazał na aukcję podwójne zaproszenie na kolejną edycję wydarzenia, która odbędzie się w dniach 18 - 23 września 2017 - dodaje Cybulska.

Na siedemdziesięciu koordynowanych przez PISF aukcjach znalazła się także m.in. akredytacja na 10. edycję Netia Off Camera czy niedostępny w sprzedaży album Nowe Horyzonty - off the screen. Przybyły kolejne zestawy filmowe - od Studia Munka i Szkoły Wajdy, a także od producentów filmów „Wołyń” i „Moje córki krowy”. Wojciech Marczewski podarował i opatrzył autografem zaprojektowany przez Franciszka Starowieyskiego w 1979 roku angielski plakat do filmu „Zmory”.

Nadal trwają aukcje, o których PISF pisał w zeszłym tygodniu. Na rzecz WOŚP można licytować m.in. kolację z Agnieszką Holland w Restauracji „Kultura”; pamiątkowy klaps, który Allan Starski otrzymał na zakończenie zdjęć do filmu „DantonAndrzeja Wajdy w 1982 roku; podpisane przez Jerzego Skolimowskiego krzesło reżyserskie; wykonany na kamieniu kadr z filmu „Signum” Witolda Giersza; zabytkowy telewizor Szmaragd 901, który Jan Dworak dostał w prezencie, kiedy obejmował stanowisko prezesa zarządu TVP; krzesło planowe Magdaleny Cieleckiej z serialu „Belfer” czy sukienkę filmowej Michaliny Wisłockiej.

Filmowe aukcje na rzecz WOŚP

Polski Instytut Sztuki Filmowej po raz szósty koordynuje aukcje filmowe na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Za pośrednictwem PISF polscy filmowcy i związane z kinematografią instytucje przekazują na Orkiestrę przedmioty i przeżycia dotyczące kina. Ich licytowanie to szansa zdobycia rzeczy unikatowych i jednocześnie znaczący wkład w zbiórkę na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom. W ciągu pięciu ostatnich lat, za pośrednictwem aukcji PISF, Orkiestra zebrała blisko 130 tysięcy złotych (129 430,51). PISF koordynuje aukcje przedmiotów związanych z polskim kinem i wydarzeniami filmowymi w specjalnym serwisie aukcyjnym WOŚP – Allegro. Zwycięzcy aukcji wpłacą pieniądze
bezpośrednio na konto Fundacji WOŚP.

PZ
PISF
Ostatnia aktualizacja:  10.01.2017
Zobacz również
Zgłoś swój projekt na Konkurs VAF 2017
Kto zagra Stanisława Ulama?
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll