PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
9. edycja Ogólnopolskich Spotkań Filmowych Kameralne Lato odbędzie się w dniach 3-9 lipca 2016 roku.
Kameralne Lato to największa cykliczna impreza filmowa w Radomiu. Festiwal prezentuje polskie filmy, przede wszystkim krótkometrażowe, autorstwa młodych reżyserów. Od pierwszej edycji bardzo istotną częścią imprezy są warsztaty filmowe, realizowane pod okiem profesjonalistów, podczas których młodzi ludzie przechodzą pełną drogę od scenariusza do gotowego filmu, zaprezentowanego publiczności na uroczystej gali.

Konkurs Główny

Konkurs prezentuje najnowsze osiągnięcia młodych reżyserów, scenarzystów, autorów zdjęć, montażystów i aktorów w dziedzinie filmu krótkometrażowego. Pokazuje filmy fabularne, animowane, dokumentalne, zarówno etiudy szkolne, jak i profesjonalne krótkie debiuty, a więc filmy, które prawdopodobnie nie trafią do szerokiej dystrybucji.

Czynnikiem wyróżniającym Konkurs Główny KAMERALNEGO LATA jest czynny udział jurorów i publiczności w dyskusjach po każdej projekcji. W ten sposób festiwal nawiązuje do najlepszych tradycji Dyskusyjnych Klubów Filmowych, które uczyły nie tylko świadomego odbioru sztuki, ale także umiejętności twórczej dyskusji wokół filmów. Nagrodą główną w Konkursie jest przyznawany od 2013 roku Złoty Łucznik. W Jury oceniającym filmy zasiadają co roku profesjonalni reżyserzy filmowi, operatorzy, montażyści, aktorzy i dziennikarze. W 2016 roku przewodniczącym Jury Konkursu Głównego będzie Cezary Harasimowicz.

Konkurs Filmów Niezależnych

W konkursie rywalizować będą filmy offowe, amatorskie, stworzone przez reżyserów od wielu lat obecnych w nurcie kina niezależnego. Do programu wyselekcjonowane zostaną filmy wyróżniające się świeżością, oryginalnością oraz autorskim spojrzeniem twórcy. Niezależność postrzegania świata i dzieła jest w tym wypadku ważniejsza, niż poziom techniczny lub doświadczenie realizatorskie twórców. Filmy oceni profesjonalne Jury złożone z dziennikarzy i osób zajmujących się kulturą filmową.

Konkurs Filmów Odrzutowych HYDE PARK

Podczas Hyde Parku zaprezentowanych zostanie kilkanaście krótkich, bo trwających do 15 minut, zabawnych form filmowych zrealizowanych przez filmowców amatorów, które ze względu na swoją błyskotliwą formę i treść, przy jednoczesnych niedostatkach warsztatowych, bardzo często wymykają się spod jakiejkolwiek klasyfikacji gatunkowej. Pozostają najczęściej nie tyle niedocenione, co w ogóle niezauważone. HYDE PARK jest miejscem gdzie wszystkie amatorskie produkcje w końcu mogą zostać zaprezentowane przed szeroką i spontanicznie reagującą publicznością.

Zwycięzcę konkursu wybierają wytypowani losowo przedstawiciele publiczności. Nabór filmów do wszystkich trzech konkursów trwa jeszcze do 16 maja 2016 roku.

Warsztaty Filmowe

Organizowane w ramach festiwalu warsztaty to zatem okazja, by pod okiem uznanych twórców i profesjonalnych techników planu filmowego przejść całą drogę powstawania filmu - od pomysłu do publicznej, uroczystej premiery podczas gali zamknięcia festiwalu. Dwie grupy młodych adeptów sztuki filmowej, przy użyciu profesjonalnego sprzętu, zrealizują filmy krótkometrażowe i będą mieli okazję stworzyć zgraną ekipę. Opiekunem artystycznych tegorocznych warsztatów będzie Marcin Bortkiewicz.



Uczestnicy warsztatów zdobędą  przede wszystkim praktyczną wiedzę filmową z zakresu podstaw reżyserii, przygotowania tekstu scenariuszowego, realizacji obrazu filmowego, montażu i postprodukcji.

Na warsztaty zostaną zaproszeni przedstawiciele branży filmowej i telewizyjnej, którzy podczas cyklu wykładów i szkoleń praktycznych prezentować będą tajniki swoich filmowych profesji. W latach ubiegłych wykładowcami byli m.in.: Magdalena Łazarkiewicz, Radosław Piwowarski, Janusz Zaorski, Radosław Ładczuk, Andrzej Wolf, Eryk Lubos, Mateusz Damięcki, Wojciech Solarz, Lidia Popiel, Arkadiusz Jakubik, Antoni Królikowski, Barbara Białowąs, Rafael Lewandowski i Grzegorz Jaroszuk.
 
Warsztaty od lat organizowane są we współpracy z mazowiecką Komendą Wojewódzką Policji, która zapewnia zaplecze organizacyjne i wsparcie logistyczne podczas realizowanych szkoleń. Wielką atrakcją jest również realizacja scen plenerowych z udziałem jednostek specjalnych Policji i profesjonalnych kaskaderów. Do udziału w bezpłatnych warsztatach mogą zgłaszać się osoby w wieku 15-30 lat. Nabór trwa do 6 czerwca 2016 roku. Szczegóły na stronie internetowej KAMERALNEGO LATA.



MZ
Kameralne Lato
Ostatnia aktualizacja:  12.05.2016
Zobacz również
Nie żyje Wojciech Zagórski
Superkomputer NCBJ wspomoże polskich filmowców
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll