PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Na remontowanym budynku legendarnego warszawskiego Kina Elektronik powstał mural inspirowany scenami z klasycznych filmów z pierwszej połowy XX wieku.
Kadry z „Przeminęło z wiatrem”, „Pancernika Potiomkina”, „Obywatela Kane’a” czy „Nosferatu – symfonia grozy” to tylko niektóre z obrazów, które ozdobiły ściany nowego Kina Elektronik. Mural, który powstał właśnie przy Warszawskiej Szkole Filmowej pomyślany został jako celebracja klasycznych produkcji. Zestawienie najbardziej rozpoznawalnych scen filmowych oraz twarzy legend wielkiego ekranu takich jak Clark Gable, Vivien Leigh czy Charlie Chaplin z intensywnymi barwami i geometrycznymi kształtami to efekt inspiracji malarstwem abstrakcyjnym z tegoż okresu.

Olbrzymia praca graficzna (aż 750 m2) ma się stać symbolem nowego rozdziału w historii kina przy ulicy Generała Zajączka 7, które największą popularnością cieszyło się w latach 70-tych i 80-tych i dla wielu warszawiaków pozostaje ikonicznym miejscem na kulturalnej mapie stolicy. Fundacja Macieja Ślesickiego i Bogusława Lindy LATERNA MAGICA zdecydowała się odnowić Kino Elektronik i uczynić z niego przestrzeń, w której wszyscy widzowie spragnieni zarówno klasycznego, jak i współczesnego, ambitnego kina będą mogli poszerzać swoje horyzonty filmowe. Kino stanie się także jednym z niezbędnych narzędzi edukacji studentów Warszawskiej Szkoły Filmowej i Filmowego Studium Policealnego oraz uczniów przynależnego do kompleksu Liceum Filmowego. W ofercie kina znajdą się pokazy społeczne, dyskusje oraz spotkania z najciekawszymi twórcami polskiej i zagranicznej kinematografii.


Mural na Kinie Elektronik, fot. Warszawska Szkoła Filmowa

Ania Koźbiel i Adam Walas po raz kolejny współpracowali z Warszawską Szkołą Filmową po realizacji niezwykle udanego projektu muralu wewnątrz Liceum Filmowego. Duet artystów od lat współtworzy wizualną przestrzeń Warszawy. Do nich należy zwycięstwo w konkursie na najciekawszy mural związany z tematyką Powstania Warszawskiego, który powstał na murach stadionu klubu sportowego Polonia.

Prace nad estetyką elewacji Kina Elektronik trwają od końca lipca. Mural wykonano przed ukończeniem gruntownego remontu i modernizacji Kina Elektronik, którego uroczyste otwarcie w październiku 2014 roku uświetni 10-lecie Warszawskiej Szkoły Filmowej.


AK
Warszawska Szkoła Filmowa
Ostatnia aktualizacja:  26.04.2015
Zobacz również
fot. Warszawska Szkoła Filmowa
[wideo] Film, który ma kobiecą duszę
"Zbrodnia" - pierwszy polski serial produkcji AXN
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll