PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
WYDARZENIA
  31.07.2014
Wybrane spektakle Teatru Telewizji, kawiarenka Cafe Kocham Kino, czyli spotkania publiczność z wybitnymi twórcami oraz pasmo bajek i filmów TVP ABC.
Główny nurt pokazów Teatru Telewizji na festiwalu stanowią spektakle powstałe na podstawie tekstów (nie tylko dramatycznych) Tadeusza Różewicza. Wiele z tych realizacji znalazło się w Złotej Setce Teatru Telewizji. Poza cyklem „różewiczowskim” w trakcie festiwalu można będzie zobaczyć telewizyjną wersję „BurzySzekspira w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego. Spektakl – zrealizowany jako koprodukcja TR Warszawa, Polskiego Wydawnictwa Audiowizualnego i TVP – prezentowany będzie w sekcji „I Bóg stworzył aktora”, którego bohaterem jest w tym roku Andrzej Chyra. Ponadto pokazane zostaną: „Trelemorele” w reżyserii Piotra Łazarkiewicza; „Do piachu…” w reżyserii Kazimierza Kutza; „Pułapka” w reżyserii Stanisława Różewicza; „Duszyczka” w reżyserii Jerzego Grzegorzewskiego; „Moja córeczka” w reżyserii Andrzeja Barańskiego oraz „Kartoteka” w reżyserii Krzysztofa Kieślowskiego. Wszystkie spektakle Teatru Telewizji wyświetlone zostaną w „Kinie Pod Srebrną Gwiazdą” w Kazimierzu Dolnym. Wstęp na projekcje jest bezpłatny.

Od ośmiu lat w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą udaje się łączyć obrazy klasyki światowego kina z nowymi trendami, twórcę z odbiorcą, mistrzów z debiutantami. Dlatego też, jak co roku, w Kazimierzu Dolnym, zamiast czerwonego dywanu dla gwiazd pojawi się otwarta dla wszystkich kawiarenka festiwalowa Cafe Kocham Kino, gdzie odbędą się m.in. autorskie spotkania bezpośrednio po pokazach filmowych i konferencje prasowe.

Podczas tegorocznego festiwalu przygotowano również cykl bajek i filmów dla dzieci z repertuaru TVP ABC. Nowy kanał Telewizji Polskiej zaprasza do krainy wyobraźni w GOK-u w Janowcu nad Wisłą. Pokazane zostaną: "Król Maciuś I" (reż. Jesse Sandor); „Wakacje z duchami” (reż. Stanisław Jędryka, odc. 1: „Na zamku straszy”); „Podróż za jeden uśmiech” (reż. Stanisław Jędryka, odc. 1: „Pechowy dzień”); "Magiczne drzewo" (reż. Andrzej Maleszka); cykl „Baśnie i bajki polskie”; „Dziwne przygody Koziołka Matołka” (odc. „Konkurs śpiewu”, reż. Zofia Oraczewska); „Odwrócona góra” (reż. Leszek Gałysz); „Stawiam na Tolka Banana” (reż. Stanisław Jędryka, odc. 1: „Klondike”); „Sto minut wakacji” (reż. Andrzej Maleszka); „Miś Fantazy” (odc. 1: „Niebieski miś”, reż. Robert Turło; odc. 2: „Tajemnica kryształu”, reż. Robert Turło) oraz „Miś Uszatek” (odc. 100: „Letni domek”, reż. Krystyna Kulczycka).

Telewizja Polska od początku istnienia Festiwalu „Dwa Brzegi” jest jego współorganizatorem, a TVP2 niezmiennie patronem medialnym. Najważniejsze wydarzenia festiwalowe TVP2 będzie relacjonowała widzom w „Studiu Kocham Kino na Dwóch Brzegach (Festiwal Filmu i Sztuki DWA BRZEGI 2014)” w dniach: 2 sierpnia o godz. 18:51; 3 sierpnia o godz. 23:20; 8 sierpnia o godz. 17:48 oraz 9 sierpnia o godz. 16:57.

Szczegóły programowe festiwalu: www.dwabrzegi.pl.


AK
TVP
Ostatnia aktualizacja:  31.07.2014
Zobacz również
fot. Dwa Brzegi
Szkoła Filmowa w Łodzi w światowej czołówce
Grochowska i Topa, czyli polska rodzina w Szwecji
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll