PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
plakat:
Adam Regiewicz
Norbertinum
Lublin, 2011
stron: 221
Książka Adama Regiewicza poświęcona jest filmom o tematyce religijnej. „Podejmuje rozważania na temat wypracowywania przez popkulturę i religię wspólnego języka, zrozumiałego dla człowieka żyjącego w płynnej, medialnej nowoczesności, oraz rozważa sposoby kształtowania świadomego odbiorcy, który dokonywałby desakralizacji tego, co zostało odarte ze sfery sacrum. Tym samym proponuje także rozumienie kerygmatyczności jako sposobu czytania tekstu filmowego będącego wezwaniem do ewangelizacji" – informuje wydawca.

Publikacja składa się z trzech części: I – Opis metody (1. Dać odpowiedni rzeczy obraz...;  2. Kerygmatyczność obrazu filmowego; 3. Teologiczny wymiar kina), II – Katecheza świata, czyli woda, w której pływamy (1. Miłość, czyli świat niczym plac zabaw; 2. Ciało na własność; 3. Projekt „zbawienie”; 4. W co wierzyć?; 5. Duch świata), III – Kerygmatyczna interpretacja obrazów filmowych (1. Pokazać Boga; 2. Kerygmat odczytany z kina; 3. Czy możliwy jest dialog z popkulturą?) oraz bogatej filmografii i bibliografii.

Prof. Adam Regiewicz jest profesorem, kierownikiem Pracowni Komparatystyki Kulturowej Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, wykładowcą Wyższego Seminarium Duchownego oo. Kapucynów w Krakowie. Zajmuje się transkulturowym badaniem średniowieczności, semiotyką i antropologią nowych mediów. Opublikował m.in.: „Kościół a spirytyzm”, „Wizerunek heretyka w średniowiecznym piśmiennictwie polskim”, „Harry Potter i nasze dzieci, czyli przewodnik dla rodziców i nie tylko”, „Dialog filmu z literaturą”, „Ślady obecności średniowiecznego wizerunku inkwizytora i civitas diaboli w polskiej literaturze fantasy po roku 1989”.


JA
opis redakcji
  29.07.2012
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll